Serwis randkowy e-Darling

Edarling nie jest portalem randkowym przyjaznym dla swoichczłonków przez wzgląd na ich kontrowersyjną politykę ściągania należności z klienta i nie za dużą możliwość na poznanie interesującej osoby. Chciałem jakkolwiek napisać kilka słów o portalu Edarling, gdyż jest on często reklamowany. Jeśli koniecznie zamierzasz utworzyć tam konto, to na pewno przejrzyj ten artykuł, żeby uniknąć nieprzyjemności.

Edarling.pl możesz często zobaczyć w reklamach internetowych i telewizyjnych. Mogłoby się wydawać, że musi to być godny zaufania serwis skoro wszędzie go widać. Niestety jak już poprzednio wspomniałem Edarling ma nie do końca uczciwą politykę ściągania pieniędzy, przez co wiele osób może się rozczarować. Czytaj więc dalej, żeby uniknąć stresujących sytuacji.

Nie trać gotówki na eDarling

Załóżmy, że założyłeś sobie konto Premium ale nie byłeś usatysfakcjonowany usługami tego serwisu i postanowiłeś wówczas przestać z niego korzystać. Wydawałoby się, że wystarczy przestać go odwiedzać i zapomnieć o sprawie.

Niestety tak to nie działa...

Edarling cały czas będzie kasować gotówkę z Twojego konta.

Jeśli nie zrezygnujesz z abonamentu 14 dni przed wygaśnięciem Twojej umowy, Edarling pobierze skasuje Cię za następny okres.

Tzn. jeśli wpłaciłeś na konto Edarling za udział na 3 miesiące 45 zł. To w przypadku gdy 14 dni przed upływem końca nie złożysz wypowiedzenia, Edarling wypłaci z Twojego konta bankowego kolejne 45 zł.

Jest to w zgodzie z informacjami jakie eDarling.pl napisało w swoim regulaminie:

    Każda umowa dotycząca Członkostwa Premium przedłuża się automatycznie o wybrany przez Użytkownika w umowie okres, jeśli Użytkownik jej nie wypowie przed upływem terminu obowiązywania umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
    Okres wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec opłaconego okresu trwania umowy, zarówno dla Użytkownika, jak i dla eDarling, wynosi 14 dni.


Jeśli założyłeś sobie profil na eDarling.pl i chcesz z niego zrezygnować pamiętaj, aby wykonać to dwa tygodnie przed upływem wygaśnięcia członkostwa. Datę końca powinieneś sobie sam zapisać lub na bieżąco  tego pilnować bo nie otrzymasz tej informacji od Edarling.

Potem postępuj według informacji podanych w regulaminie eDarling.pl:

Wypowiedzenie Członkostwa Premium może zostać złożone w formie pisemnej (list, faks lub e-mail) lub telefonicznie za pośrednictwem  bezpłatnej infolinii eDarling, pod numerem: 0 800 702 192. Składając wypowiedzenie telefonicznie, należy podać osobisty kod bezpieczeństwa. Znajduje się on w zakładce "Konto Użytkownika" w rubryce "Moje Dane". Będąc w tej części, należy przejść do opcji "Pokaż Szczegóły", a następnie do "Mój status Premium". Tutaj znajduję się osobisty kod bezpieczeństwa oraz numer bezpłatnej infolinii. W celu potwierdzenia autentyczności i zapobieżenia nadużyciom, wypowiedzenie powinno zawierać nazwisko, adres e-mail, którym posługiwano się w serwisie (widoczną w zakładce „Konto użytkownika”) oraz hasło. Wypowiedzenie Członkostwa Premium powinno być przesłane listownie na adres:
Affinitas GmbH
- Dział Obsługi Klienta -
Kohlfurter Straße 41/43
10999 Berlin,
Niemcy
lub faksem: +49 30 991 949 5 37, lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..