Wbrew pozorom znalezienie dobrego bezpłatnego portalu randkowego nie jest takie proste. Niby wystarczy wpisać do wyszukiwarki „darmowy serwis randkowy” i sprawdzić strony randkowe z listy. Kiedy to jednak zrobimy i zarejestrujemy się na takiej stronie randkowej, to może okazać się, że albo musimy zapłacić, za możliwość pisania lub czytania wiadomości albo nikt na tej stronie nam nie odpisuje.

Badoo to darmowy serwis społecznościowy, na którym jak mówią autorzy jest możliwość poznania ciekawych osób. W praktyce jest on używany jako najzwyklejszy portal randkowy.
Randki o2 w porównaniu do pozostałych darmowych randek internetowych to bez ustanku jeden z lepszych bezpłatnych stron. Piszę jeden z lepszych, ponieważ nie ma zbyt wielu darmowych portali randkowych, gdzie jest dużo ludzi. Serwis jest w rzeczywistości bardzo banalny, nie ma nadmiernie dużo wyszukanych funkcji. Nie znajdziesz na nim takich elementów jak informacje o tym, kto oglądał Twój profil, ani nie zapiszesz sobie ustawień wyszukiwania, pomimo tego ma duży plus - no więc jest bezpłatny i do tego bardzo prosty w użytkowaniu. Więc kiedykolwiek chcesz możesz założyć sobie na nim konto i samemu przekonać sie jak działa...

Mixer.pl to kolejny bezpłatny serwis randkowy. Jego twórcy definiują jako portal społecznościowo-randkowy.
Na tym serwisie można wrzucać różne pliki zdjęcia, mp3, video. Można na tym portalu też redagować własnego bloga i kolekcjonować znajomości - w każdym profilu jest podana ilość znajomych na mikserze i miniaturki ich zdjęć fotek.

Cafe.pl jest dobrym serwisem jeśli mowa o bezpłatne portale randkowe. Ma w miarę dużo użytkowników na tle pozostałych darmowych stron randkowych. Im większa liczba osób tym większe prawdopodobieństwo, iż znajdziesz wśród nich kogoś dla siebie.